Genesis Fertility New York
Search
Close this search box.

فارسی

چگونه آغاز کنیم؟

ما شما را تشویق میکنیم که تا جایی که میتوانید در‌مورد وضعیت خودتان یاد بگیرید و مراقب خودتان باشید. این وبسایت راه اندازی شده است تا اطلاعات دقیقی را در مورد مرکز درمان باروری پزشکان نیویورک و نحوه ی درمان بیماران در این مرکز و خدماتی را‌ که دریافت میکنند وهمینطور میزان موفقیت و موثر بودن درمان را در اختیار شما بگذارد همینطور هدف دیگر از راه اندازی و طراحی این وبسایت ایجاد ارتباط بین بخش منابع علمی مرکز ما با‌ دیگر بخش های منابع علمی در دیگر وبسایت های معتبر باروری است.

صاحب فرزند شدن باید ساده و شادی بخش باشد اما برای افرادی که مشکلات ناباروری دارند اینگونه نیست. ناباروری مشکلات زیادی را ایجاد میکند و میتواند ازدواج شما را تحت تاثیر قرار بدهد و حتی باعث عصبانیت یا احساس نا امیدی و حسرت شود.

موثر ترین راه ‌برای‌زوجین نابارور و مقابله با احساسات بوجود آمده ناشی از این مشکل آموزش و کسب اطلاعات لازم است. با این آموزش ها زوجین میتوانند بطور دقیق مشکل خود را بررسی کنند و برای درمان ناباروری تصمیم آگاهانه بگیرند. این زوجین باید توجه کنند که هیچ‌ تضمینی برای موثر بودن درمان های ناباروری نیست اما میتوان با استفاده از راه های بهتر و کم هزینه تر که کمتر استرس زا هستند در نهایت به یک نتیجه ی مطلوب و رازی کننده رسید.

این بخش از سایت برای این منظور راه اندازی شده است تا به شما دیدی وسیع و گسترده از دنیای درمان ناباروری بدهد اگر علاقه مند هستید و میخواهید بیشتر در مورد بخش های مختلف درمان مطالعه کنید و یا اینکه چگونه اولین‌ ویزیت خود را با پزشک فارسی زبان هماهنگ کنید میتوانید با مرکز ما تماس بگیرید. هدف ما کمک به شماست.

ناباروری چیست؟

ناباروری یک بیماری دستگاه تولید مثلی است، که مانع از بچه دار شدن یک زوج میشود. ناباروری مربوط به هر دو زوج است. اگر یک زوج نتوانند بعد از ۱۲ماه رابطه ی منظم زناشویی بچه دار شوند و سن خانم کمتر از ۳۵ سال باشد،میتوان گفت که این زوج نابارور هستند.

اگر سن خانم بیشتر از ۳۵ سال باشد و برای بچه دار شدن به طور منظم ۶ماه رابطه داشته باشند هم به عنوان ناباروری تلقی میشود.

چه زمانی باید به متخصص مراجعه کرد؟

اگر کمتر از ۳۵سال سن دارید، و به مدت ۱۲ماه یا بیشتر برای بارداری تلاش کرده اید، و هیچ ریسک فاکتوری برای ناباروری ندارید، شما باید برای انجام بررسی های بارداری ویزیت شوید.

اگر شما بیشتر از ۳۵سال سن دارید و برای بارداری به مدت ۶ماه یا بیشتر تلاش کرده اید، و هیچ ریسک فاکتوری برای ناباروری شما وجود نداشته، باید توسط متخصص ویزیت شوید.

اگر شما بالای ۴۰سال سن دارید و برای بارداری تلاش میکنید یا قصد بارداری دارید، مشاوره برای شما ضرورت دارد.

خانم ها یا زوجین در هر سنی که دارای ریسک فاکتور های ناباروری هستند، باید یک ویزیت ضروری برای مشاوره داشته باشند.

ریسک فاکتور های ناباروری چیست؟

خانم هایی که پریود نمیشوند یا پریود منظمی ندارند. (به طور نرمال باید هر ۳۰-۳۵روز یک پریود داشته باشند)

خانمهایی که بیماری های رحمی یا بیماریهای مربوط به لوله های رحمی دارند.

ناباروری مردان: خانمهایی ک شریک جنسی مردشان سابقه ی جراحی های بیضه یا کشاله ی ران دارند، اوریون در بزرگسالی، عدم توانایی نعوظ یا سایر بیماری های جنسی را دارند، شیمی درمانی یا رادیوتراپی شده اند، سابقه ی کم باروری با شریک جنسی دیگری داشته اند، یا خانمهایی که شریک جنسی مردشان سابقه ی انالیز مایع سمن غیر نرمال داشته اند.

باروری عادی چیست؟

درصد بسیار زیادی از زوجها (۸۰-۹۰‎٪) در اولین سال تلاش برای بارداری موفق میشوند.

ناباروری تقریبا در ۸-۱۰‎٪ موارد رخ میدهد.

فاکتور های مربوط به زنان میتواند باعث ۴۰-۳۰‎٪ از موارد ناباروری شود.

فاکتور های مربوط به مردان در ۳۰درصد از موارد، عامل ایجاد ناباروری هستند.

دربقیه ی ۴۰-۳۰‎٪ از زوجها ،هم فاکتور های مربوط به زنان هم فاکتور های مربوط به مردان توأما با هم باعث ایجاد ناباروری میشود.

در ۱۰-۵‎٪ از زوجها دلیل ناباروری، حتی بعد از باردار شدن هم مشخص نمیشود.

در اولین ویزیتتان چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

ا‌ولین مشاوره تان با پزشکتان در مورد بررسی سابقه ی شما و بررسی پرونده ها ی پزشکیتان صورت میگیرد. شما همینطور یک سونوگرافی و معاینه ی فیزیکی هم خواهید داشت.

تست خون هم ممکن است برای شما درخواست شود ولی این یک تست منحصر به فرد است و برای همه ی افراد به یک شکل انجام نمیشود. در طول این ویزیت، به سوالهای شما جواب داده خواهد شد و میتوانید برای پی ریزی طرح آزمایشات و درمان خود ، با پزشکتان مشارکت کنید.

حضور هر دو شریک جنسی در جلسه ی ویزیت بهتر است.

این طرح بر پایه ی اطلاعات بدست امده از تاریخچه ی پزشکی شما و معاینه ی فیزیکی شماست.

در این جلسه ی ویزیت ،تمرکز بر روی جواب دادن به این سوالات است:

۱-آیا شما تخمک گذاری دارید؟

۲-آیا لوله های فالوپ شما نرمال است؟

۳-رحم در بررسی سونوگرافی چگونه بود؟

۴-آیا اسپرمها از لحاظ تعداد و عملکردی نرمال هستند؟

وقتی که مشکل شما تشخیص داده شد، یک برنامه ی مناسب بر اساس وضعیت شما طراحی میشود. بعد از مشاوره ی ابتدایی شما با پزشک، یک راهبرد تشخیصی برای اتخاذ تصمیم در مورد دلیل ناباروری بدست می آید.

نسخه ی درمانی شما بستگی به سن شما، تشخیص ، مدت زمان ناباروری، سابقه ی درمان قبلی و اولویتهای شخصی شما دارد.

Skip to content